Zavřít

Úklid je nedílnou součástí našeho života. Čisté a uklizené prostředí se podepisuje na tom, jak se cítíme, ovlivňuje naši náladu. A platí to nejen doma, ale také a především v případě veřejných prostor, jako jsou nejrůznější kavárny a restaurační zařízení, kam chceme, aby se hosté rádi a často vraceli. Proto nestačí investovat pouze do kvalitního vybavení, jako je profesionální kávovar, který připraví klasické espresso, nadýchané cappuccino i oblíbené latte, či barový mixér, který vykouzlí osvěžující frapé a další drinky. Aby si zákazníci vychutnali lahodný nápoj se vším všudy, je potřeba jim k tomu vytvořit pohodovou a příjemnou atmosféru.

Známé přísloví „čistota – půl zdraví“ totiž platí obzvláště v gastronomii dvojnásob. Čistota je také rozhodujícím faktorem pro vnímání podniku vašimi hosty. Každodenní úklid je tak zde opravdu nutností. Čisto musí být od vstupu přes nádobí až po toalety. Volte proto vhodnou úklidovou techniku, jako jsou mopy a úklidové vozíky, které podstatnou měrou usnadní, urychlí a zefektivní vaše úsilí. Ždímání bude hračka – nemusíte se ani ohýbat, ani máčet ruce ve špinavé vodě. Uplatnění však najdete pro mnoho dalších úklidových a čisticích strojů. Použití kvalitního vybavení se odrazí nejen na čistotě a lesku, ale i na průběhu úklidu.

Velký pozor si také dávejte na sklenice a hrníčky, které tvoří vizitku celého Vašeho podniku, musí být proto vždy perfektně čisté. Kromě kvalitní myčky na nádobí investujte také do úklidové chemie, jako jsou tablety do myčky či leštidlo, které zajistí, že sklo bude zářit leskem přímo diamantovým.

Nepodceňte ani úklid toalet, právě od nich se totiž odvíjí úroveň celého podniku. Bakterie nebudou mít žádnou šanci díky kvalitní wc dezinfekci a antibakteriálním čističům určeným pro toalety. Vůni dodají závěsy do toalety, vonná sítka a osvěžovače vzduchu.

Dostatečná zásoba toaletního papíru je snad samozřejmostí, u umyvadla potom nesmí chybět dávkovač mýdla a osoušeč rukou, případně papírové ručníky. Nezbytné jsou také sáčky na dámské hygienické potřeby a odpadkový koš.

Výběru úklidového vybavení je vhodné věnovat stejnou pozornost jako výběru vybavení kavárny i nabízených produktů – vše dohromady totiž utváří celkový dojem návštěvníků.