Zavřít

Ručně vyráběný dárek prý potěší nejvíc. No jo, ale je s tím také spousta práce a do toho se člověku nechce. Takhle kdyby se dárky daly vyrábět v nějakém příjemném prostředí...Tak od toho je v Praze na Hradčanské tvůrčí kavárna Vypálené koťátko. Pokud jste milovníky kávy, ale rádi zkoušíte nové věci, učíte se novým dovednostem a celkově jste aktivní osobnost, je pro vás toto místo jako stvořené.

Malování na celou řadu keramických tvarů při sklence dobrého vína jde prakticky samo a připraví vám příjemné odpoledne či večer. Obdarujete nejen oslavence, ale i sami sebe.

Název kavárny sice odkazuje na malování respektive vypalování keramiky, ale i méně kreativní posezení může člověka naplnit spoustou příjemných zážitků. Káva a veškeré jídlo a pití je připravováno s láskou. A co se týče objednávání kávy, nemusíte se bát, obsluha se neuchyluje k šikaně ohledně správného kávového názvosloví. K dispozici je i sojové mléko. A pro lidi na konci sil se v nápojovém lístku ukrývá místní specialita Pankoťátkovský megacloumák - dvojité espresso s rumem a chilli.

V létě je ve Vypáleném koťátku k dispozici útulná stinná zahrádka ve vnitrobloku, kde můžete potkat i místní přítulné kočky. Zchladit se můžete výběrem domácích limonád, ale i čepovaným pivem různých značek.

Nekuřácké prostředí kavárny je vhodné i pro děti. Ty se kromě malování na keramiku a tvoření výrobků mohou zabavit i v malém dětském koutku nebo na venkovním pískovišti.