Zavřít

V dnešní době již není vůbec obtížné připravit si i doma kvalitní čaj či kávu. Stačí si najít ten správný e-shop a hned můžeme vybírat z mnoha druhů a odrůd. Čaje mohou být ovoněné, kávy ochucené. Přípravu si pak i v domácím prostředí můžeme vyladit tak, aby nás náš oblíbený nápoj opravdu potěšil.

Posedět doma nebo si povyrazit

Ale co takhle přece jen opustit teplo domova a vyrazit si někam? Třeba někam, kde nám náš oblíbený nápoj připraví a ještě něco zažijeme. Pojďme se podívat, co nabízí třeba Čajovna Šamanka. První, čeho si všimnete, je interiér, nevšední a okouzlující. Můžete si vybrat, zda se posadíte ke stylovému skleněnému stolku, nebo zda se uvelebíte v pohodlných polštářích na některém z koberců. Jsou zde místa vhodná pro studenty pracující pilně na esejích do školy, stejně jako pro pohodlné posezení hloučku přátel.

Kvalitní a chutné čaje a nečaje z různých koutů světa jsou samozřejmost, byla by ale velká škoda nezabrousit i do našich luhů a hájů, proto můžete při výběru nápoje zvážit, zda si zvolit čaj ovocný či bylinkový. Pokud si nevíte rady, můžete si nějaký čaj nechat třeba doporučit. Věděli jste například, že k učení dlouho do noci je nejvhodnější Maté Rancho a k večerní zábavě s přáteli zas třeba Bílá pivoňka? Pokud patříte mezi ty, kterým se po běžných čajích špatně usíná, asi jste citliví na thein, látku příbuznou kofeinu, který známe z kávy. Co možná nevíte je, že ač vás thein nepovzbudí tak rychle jako kofein, vydrží jeho účinek mnohem déle. Pokud však po návratu z čajovny chcete klidně usnout, vyberte si třeba některý rooibos.

Když už jsme u kofeinu, je třeba zmínit, že většina milovníků čaje má přátele či příbuzné, kteří jejich vášeň zcela nesdílí, proto je v nabídce také káva, čokoláda a nejrůznější limonády či džusy. A pokud k vaší představě hezkého večera patří sklenka dobrého vína či medoviny, určitě nebudete zklamaní.

To však zdaleka není všechno. Hezký večer s přáteli si můžete zpříjemnit třeba nějakou deskovou hrou, máte na výběr ze složitějších i jednoduchých. Kdy jste třeba naposled hráli staré dobré pexeso? A víte, že existují i hry, kde cílem není porazit soupeře, ale co nejlépe spolupracovat? Jednu takovou najdete i v Šamance. Pokud jste milovníky her, jako jsou šachy, vyzkoušejte třeba Go, jedinou hru, v níž počítač ještě neporazil člověka.

A v neposlední řadě je tu příležitost zúčastnit se kulturního dění v Šamance. Vydejte se třeba na poučnou přednášku o dechu, užijte si večer s kytarami a písničkami nebo se přijďte dozvědět co nového se děje v Latinské Americe na večeru s promítáním fotografií. Nebo pokud chcete podpořit svoje zdraví a dobrý pocit i jinak než čajem, co třeba lekce Pilates? Možná už jste o této metodě slyšeli. Pilates bylo vyvinuto pro nápravu špatného držení těla, způsobeného například zaměstnáním. Stačí obyčejné sezení v kanceláři a už nás to leckde pobolívá a třeba se i trošku začínáme hrbit. Není nad to se pořádně protáhnout pod odborným vedením.

No vida, co všechno se dá zažít u čaje.