Zavřít

Konopí je v našich luzích a hájích intenzivně využíváno již po staletí a především v posledních letech zažívá svůj comeback. Se zatajeným dechem objevujeme jeho potenciál a pozitivní přínos pro naše zdraví. Jeho vlastnosti byly ve skutečnosti popsány již v prastarých herbářích, lékopisech či kuchařkách, a to bez dnes tolik nutného vědeckého výzkumu.

Když pomineme využití konopí ve stavebnictví, oděvnictví, tisku a mnoha jiných technických oborech, je lékařské a potravinové využití zaznamenáno již více než 3000 let, a to doslova po celém světě. To jen potvrzuje skutečnost, že je náš organismus perfektně připraven využít specifické látky, které se nacházejí pouze v rostlinách konopí.

Konopí a jeho využití v potravinách

Lichtwitzovy čaje připravované výhradně z konopí z vlastní produkce nabízí ojedinělý chuťový zážitek doprovázený relaxačními, imunosupresivními či naopak povzbuzujími účinky. Citlivé zemědělské postupy, ruční selekce i následná sklizeň a pomalé sušení umožňují nabídnout vysoce kvalitní suroviny pro výrobu čajů.

Vlajkovou lodí budiž DonKon, čaj z celých květů vybraných odrůd konopí, a to pro jejich znamenitou chuť a vysoký obsah účiných látek. Specifický způsob ručního výběru a následného sušení byliny umožňuje DonKonu více nálevů, které nabídnou plnou chuť doprovázenou až nahořklými a oříškovými tóny díky přirozenému obsahu konopného semínka. Podle účinků je přezdíván jako „vypínač stresu“, neboť vysoký obsah CBD (neplést s psychoaktivním THC) má blahodárný vliv na stabilizaci nervové soustavy nezřídka přetěžované uspěchaným životním stylem či nelehkými situacemi, které život nabízí. Jako doprovodný jev přináší celkovou ralaxaci mysli a těla a podporuje vydatný spánek. Obvykle je doporučován k popíjení v závěru dne k navození pohodové atmosféry.

Pro příznivce jemnějších chutí nepodobných čínským oolongům je tu Konstant, čaj z celých listů konopí, které jsou opět ručně sklízeny ve vybraném období a opatrně sušeny tak, aby nedošlo k jejich poškození. Čaj nabízí sametově jemnou a vyváženou chuť přinášející gurmánský zážitek a rovnovážný stav pro vaše nervy. Naštval váš šéf? Dejte si Konstant. Vyvoníte tím celou kancelář a tlak vašeho nadřízeného na vás nebude mít negativní vliv! Naopak budete moci více zaměřit svoje soustředění a dosáhnout tak lepších pracovních výsledků – však i tento článek takto vznikl.

Lichtwitz ale připravuje i čaje z bylinných kombinací (samozřejmě s konopím), hledáním vhodných poměrů je dosaženo skvělých chutí a požadovaných účinků. Ať už se jedná o zástupce spíše uklidňujích čajů, jako jsou Kantor a Kantorka, či naopak o povzbudivého Cicana nebo imunitu podporující Cicaniny, která se zdá býti vhodná do podzimních dnů plných rýmy a kašle.

Představme si ale Kašpara, nejnovější přírůstek do rodiny konopných mixů. Základem je tradičně konopný list, doplněný o chmel, meduňku a měsíček. Chuťová harmonie přináší jemnou nahořklost vyváženou medovými tóny, která nemizí ani při ochlazení, proto je tento čaj znamenitý i na ledu. Kašpar je díky chmelu i meduňce příznivý pro uklidnění nervů, přítomnost měsíčku lékařského ale přináší i široký léčivý potenciál, a to nemluvíme o konopí.

Konopí tu bylo, je a bude. Je jednou z nejvýznamnějších plodin a jeho obrovský přínos je využíván již celé věky. Nyní máte jedinečnou příležitost získat vlastní zkušenost, a to od výrobce, který ctí respekt k tradicím a šetrnému zemědělství.

Nabídka čajů je v dnešní době velice široká, vyzkoušet můžete nejen již zmíněné čaje z konopí, ale i ostatní z nejrůznějších koutů Světa, například English Tea Shop, Vintage Teas či Ahmad tea.