Zavřít

I když všechny pohádky končí svatbou, v reálném životě svatbou vše teprve začíná. Je to den, který má být jedinečný a stejně jedinečná by měla být i jeho každoroční připomínka.

K výročí neodmyslitelně patří romantika a navození příjemné atmosféry. To však nutně neznamená sedět večer doma v pohodlném oblečení u filmu s šálkem sypaného čaje či výborné voňavé kávy. Pojďte se inspirovat nápady, jak si výročí udělat nezapomenutelné.

Jak naplanovat dokonale vyroci

Prodloužený víkend

Je tolik možností, jak si společně užít příjemné chvíle. Jednou z nich je cestování. Záleží samozřejmě na vás, zda jste dobrodružné povahy nebo raději dáváte přednost odpočinku a pohodě. Pokud volíte raději aktivní trávení času, zkuste například nějaký adrenalinový sport – jako seskok padákem, horolezeckou stěnu či lyžování na horách. Špatnou volbou není ani návštěva památek či turistický výšlap, který můžete zakončit v útulném hotelu. Naopak milovníky relaxace jistě potěší wellness pobyt s vířivkou či masážemi, které příjemně nabudí, a skvěle si u nich odpočinete.

 Jak naplanovat dokonale vyroci

Láska prochází žaludkem

Dobré jídlo neodmyslitelně patří ke spokojenému partnerskému životu. Proč tedy nestrávit příjemný večer tam, kde se snoubí kulinářské umění kuchařů s pravou romantikou? Stačí si jen vybrat tu správnou restauraci či hotel a nechat své smysly unášet na vlnách rozmanitých chutí.

Pokud vás restaurace neláká a raději dáte přednost soukromí a místu někde daleko ode všech, nachystejte koš plný jídla a vyrazte do přírody na piknik!

 

Víno nesmí chybět!

Ať už si užíváte příjemnou večeři v pohodlí domova nebo restaurace, víno nesmí chybět. Víte ale jaké zvolit, aby se s jídlem navzájem doplňovalo? Obecně platí, že k tmavému masu je nejlepší volit červené víno, bílé víno zase k bílému masu a lehčím pokrmům. K vepřovému, hovězímu či tučnému jídlu nic nezkazíte Chardonnay či Rulandským modrým. Pokud je pokrm velmi tučný či těžký, trávení prospěje víno s větším množstvím alkoholu (pozdní sběry). Naopak k salátům, rybě a drůbežímu masu se nejlépe hodí Modrý Portugal, Müller Thurgau či Ryzlink Rýnský. Chuťově výrazná jídla vyžadují výrazná vína, zde tedy volte Cabernet Sauvignonči Merlot. K dezertům a sladkému se může podávat šumivé víno.

 

Užijte si své výročí naplno, je přece jen jednou za rok!