Zavřít

 Každému si jistě někdy stalo, že ho nečekaně překvapila návštěva. Jakmile ji pozvete dál, musíte pro ni připravit alespoň drobné pohoštění – tak velí nepsaná etiketa. Stačí mít doma pár druhů trvanlivých potravin, ze kterých zhotovíte rychlé a chutné jednohubky, chlebíčky nebo obložený talíř. Rovněž jí nezapomeňte nabídnout něco dobrého k pití, ať už je to osvěžující nealkoholický nápoj nebo sklenička něčeho ostřejšího. Ve spíži vám rozhodně nesmí chybět káva a čaj.

Nezapomínejte na ty nejmenší

Určitý problém však může nastat v okamžiku, kdy s sebou vaši hosté přivedou také děti. Ty totiž jednohubky příliš neocení, upřednostní naopak něco sladkého. Proto je dobré mít v zásobě také něco pro ně.Rozhodně se jim zavděčíte nejrůznějšími bonbony. Ty jsou k sehnání v nejrůznějších tvarech, velikostech, příchutích - karamelové, ovocné, vanilkové. A platí, že čím barevnější, tím lepší a větší zábava. Oblíbené jsou především želatinové bonbony, které milují nejen děti, ale leckdy jim neodolají ani dospělí. Škála chutí sahá od slaďoučkých tónů až po kyselé příchutě.

Kvalitní mlsání

Rozhodně nepohrdnou ani výrobky v čokoládě. Nejlépe, když se jedná o různé ovoce nebo oříšky, které jsou v ní obalené. Kupujte však kvalitní čokoládu, která obsahuje kakaové součásti, přírodní sladidla a mléko. Mezi nejvyhledávanější dětské laskominy patří bezpochyby lízátka. Tento kus mlsu na špejli je k dostání v nejrůznějších ovocných příchutích, stačí si vybrat. Nejedná se pouze o sladkost, ale prospěšná jsou i pro tělo. Cukr v určitých dávkách je totiž pro tělo přínosný, protože ho využívá mozek a červené krvinky. Vybírejte však kvalitní produkty od poctivých cukrářů, ve kterých nenajdete žádné chemikálie či umělé náhražky a pečlivě čtěte složení výrobků. A nezapomeňte hlídat množství sladkostí, které ratolesti zkonzumují. Nějaká ta sladkost jako zpestření do jídelníčku patří, tak jim toto malé hříšné mlsání občas dopřejte.