Zavřít

Káva patří k nejoblíbenějším nápojům na světě a řada z nás si bez ní vůbec nedokáže představit svůj den. Jeden šálek nám dodá energii a zažene únavu, proto je naším vítaným společníkem hlavně po ránu nebo v práci. Díky profesionálním kávovarům její přípravu rychle a hravě zvládnete v pohodlí domova a během pár minut si tak na ní můžete pochutnávat. Na své si přijdou i ti, kteří si ji ze zdravotních důvodů nemohou dovolit – stačí vsadit na kvalitní zrnkovou kávu bez kofeinu.

 

Čím uspokojit mlsný jazýček

K dobrémupití patří také dobré jídlo, v tomto případě chuť kávy nejlépe vynikne v kombinaci s něčím sladkým. Na obyčejnou sušenku ale zapomeňte a sáhněte po nějakém moučníku, poctivém a lahodném. Vybrat ten správný dezert je otázka vaší chuti, a protože je nabídka smetanových, čokoládových a ovocných zákusků víc než široká, budou se vám sbíhat sliny už jen při samotném pohledu na větrník, kremroli či punčový řez. Nemůžete-li se rozhodnout, po jakém sáhnout, pak zkuste dnes tolik oblíbené minidezerty. Tyto sladké jednohubky uspokojí každý mlsný jazýček a vyřeší vaše dilema.

 

Výjimečné události bez sladkého? Nikdy

Některé výjimečné příležitosti si něco sladkého přímo žádají a vysloveně k nim patří. Řeč je například o Vánocích. Tyto svátky si bez vánočního cukroví vůbec neumíme představit. Podobné je to i s Velikonocemi, velikonoční beránek má na stole své čestné místo. Další událostí, kde se absence sladkého nesetká s pochopením, je narozeninová oslava vašeho potomka. Dětské dorty prostě nesmí chybět. Oblíbené jsou hlavně ty s pohádkovými postavičkami, které udělají radost hned dvakrát. Nejen, že skvěle chutnají, ale také krásně vypadají. Sladkosti patří také tak k výjimečné události, jakou je veselka. Na mysli nemáme jen svatební koláčky, ale především svatební dorty, které tvoří nedílnou součást každé hostiny. Na sváteční tabuli se stanou středem pozornosti, mistři cukráři totiž dnes umí vytvořit skvosty, které jsou přímo pastvou pro oči a hotovými uměleckými díly. Stačí si jen vybrat podle vašeho gusta a chuti!